چه ورزش در چه ساعتی بهتر است

 
چه ورزش در چه ساعتي بهتر است


ميانه روز: کشش ساده

تحقيقات نشان داده يکي از بهترين و مناسب ترين زمان ها براي ورزش کردن وقتي است که دماي بدن در بالاترين حد خود باشد که براي اغلب افراد بين ساعت ? تا ? بعد از ظهر است. دکتر هيل يکي از محققان در اين زمينه معتقد است که بازدهي حرکت هاي کششي وسط روز ? درصد بيشتر از باقي ساعت هاست پس برخي از کشش هاي ساده بدن مثل درازکشيدن و دست ها را بالا نگه داشتن و به تمام بدن يک کشش کلي دادن به گونه اي که پاها هم کشيده باشد يکي از پيشنهادهاي حرکت هاي کششي ما براي شماست. اگر در ساعت هاي ظهر سرکار هستيد، سعي کنيد روي صندلي تان يک کشش نرم به بدن تان بدهيد.

 

عصر: ايروبيک

حرکت هاي ايروبيک در عصر ? درصد بازدهي بيشتر دارد. وقتي حرارت بدن بالاست، ماهيچه ها گرم تر و انعطاف پذيرترند و نکته جالب تر اين که در اين زمان بدن کمتر در معرض آسيب هاي هنگام ورزش قرار مي گيرد.

 

صبح: دويدن سبک

با اين که از مزاياي ورزش در عصرها گفتيم اما تحقيقات نشان داده افرادي که صبح ها را براي ورزش، نرمش و دويدن هاي سبک انتخاب مي کنند، استمرار بيشتري در انجام ورزش در وجودشان ايجاد مي شود و در نتيجه، بازدهي بيشتري دارند.

 

شب: ورزش سبک

يکي ديگر از مزاياي ورزش کردن عصرها، تاثير آن در خوابيدن و چرخه خواب افراد است. تحقيقات نشان داده، افرادي که ? تا ? ساعت قبل از خوابيدن را به ورزش اختصاص مي دهند خواب راحت تري دارند به اين دليل که اندام ها و ماهيچه ها به اندازه کافي خسته شده اند و زمان استراحتشان فرا رسيده است. اگر اين زمان از روز را به ورزش کردن اختصاص مي دهيد، حمام قبل از خوابيدن را فراموش نکنيد. در انتها اين که، ورزش کردن در هر ساعتي بهتر از ورزش نکردن است. 

cell spy apps turbofish.com phone spy apps for android