چه ورزشی را در چه سنی شروع کنیم؟

چه ورزشي را در چه سني شروع کنيم؟ 


رهنمودهاي زيادي در مورد زمان شروع و چگونگي شروع شرکت در ورزش وجود دارد. اين رهنمودها بر اساس بهبود عملکرد و عوامل خطرزا طراحي شده‌اند...


سنين ?-? سالگي:
 لازم است کودکان بيشتر در فعاليت‌هاي شادي‌آور و فرح‌بخش شرکت کنند. در اين سن کودک، توانايي شرکت در ورزش‌هاي سازمان‌يافته مانند فوتبال را ندارد زيرا توانايي حرکتي و تعادلي کامل نيست و محدوده توجه او محدود است. مهارت‌هايي مانند دويدن، پريدن و شنا را مي‌توان به کودک آموزش داد. در اين سن، ورزش بايد با حداقل آموزش باشد و از ايجاد رقابت و مسابقه بين کودکان جلوگيري شود. هدف اصلي بايد لذت بردن از ورزش باشد.

سنين ??-? سالگي:
 گرچه بهبود تعادل و حرکت به‌دست آمده اما هنوز هماهنگي لازم بين دست و چشم به‌وجود نيامده است بنابراين کودک مي‌تواند به‌طور محدود به ورزش‌هاي سازمان‌يافته بپردازد. ورزش‌هايي مانند ژيمناستيک، شنا، تنيس براي کودک مناسب است. در اين سن تاکيد بر آموزش تکنيک است و بايد به رقابت و مسابقه کمتر اهميت داده شود.

سنين ??-?? سالگي:
 سطح شعور و فهم و توانايي يادگيري، تعادلي و حرکتي کودک افزايش مي‌يابد و مي‌تواند حرکت‌هاي پيچيده و تکنيک و تاکتيک را ياد بگيرد و در ورزش‌هاي سازمان‌يافته و برخوردي شرکت کند. ورزش‌هايي مانند واليبال، بيسبال، فوتبال و دوچرخه‌سواري براي اين سنين مناسب هستند.
در باشگاه‌ها تمرين با وزنه‌هاي کوچک ايرادي ندارد ولي ورزش‌هايي مانند وزنه‌برداري و پاورليفتينگ براي کودکان ممنوع است. بدنسازي با وزنه بايد بعد از سن بلوغ آن هم همواره تحت‌نظر مربي انجام گيرد. ورزش‌هاي پربرخورد و تماسي مانند بوکس، کشتي، هاکي و پاورليفتينگ بهتر است بعد از ?? سالگي شروع شوند ولي به‌طور کلي مي‌توان گفت مناسب بودن شدت و نوع ورزش را رضايتمندي کودک و لذت بردن او تعيين مي‌کند. علاوه بر اين، ورزش تاثيري بر سن بلوغ ندارد مگر در دختراني که رژيم غذايي شديد گرفته باشند و والدين نبايد از اين بابت نگران باشند.


catching a cheater why married men cheat click
why married men cheat on their wives women affair women that cheat on their husbands
dating a married man why people cheat in relationships online
medical abortions go atlanta abortion clinic